Szenegál óriási hajrával jutott be az Afrika Kupa döntőjébe

CHARLY TRIBALLEAU / AFP

Bár a legutóbbi öt Afrika Kupán harmadszor jutott elődöntőbe, ezúttal sem nyerheti meg a tornát Burkina Faso labdarúgó-válogatottja, amely szerda este 3-1-es vereséget szenvedett a 2019-es döntős Szenegáltól.

Szalai Ádám: Valamit el kellett távolítani a fejemből, ami később jóindulatúnak bizonyult
Addig nem fejelhetett, amíg a csont össze nem nőtt a beültetett titándarabbal.

A mérkőzés a 70. percig nyitott volt, akkor egy szögletet követő kavarodás végén a PSG védője, Abdou Diallo talált be közelről (1-0).

Hat perc múlva Sadio Mané harcolt meg egy labdáért az alapvonalnál, jó centerezését egy másik párizsi játékos, Idrissa Gueye váltotta gólra (2-0).

A 82. percben Ibrahim Blati Touré szépített (2-1).

De öt perc múlva egy villámgyors kontra végén Mané szép emeléssel beállította a 3-1-es végeredményt.

Erre a szenegáliaknak harmadszorra lesz lehetőségük, 2002 és 2019 után játszanak újra döntőt.

A másik ágon csütörtökön a házigazda Kamerun a hét győzelmével rekorder Egyiptommal találkozik.