Harmadosztályú csapatok ijesztettek rá a Liverpoolra és a Spursre

Paul ELLIS / AFP
Meglepetésre hazai pályán került hátrányba a Liverpool és a Tottenham a labdarúgó FA-kupa 3. fordulójának vasárnapi összecsapásain, végül azonban mindkét sztárcsapatnak sikerült felülmúlnia harmadosztályú ellenfelét.

A Liverpool nagyon tartalékos összeállításban fogadta a League One 15. helyén szerénykedő Shrewsbury Townt, amely meglepetésre 27. percben vezetést szerzett Daniel Udoh találatával (0-1).

Ismét kikapott kupamumusától az Arsenal
Négy éven belül másodszor verte ki a Nottingham a londoniakat.

A hazaiak hamar egyenlítettek Kaide Gordon révén (a 17 éves csatár másodszor kapott helyet a liverpooliaknál tétmérkőzésen), Fabinho pedig a 44. percben már a ’Poolt juttatta előnyhöz (2-1).

A hajrában a csereként beállt Roberto Firmino és ismét Fabinho volt eredményes, beállítva a 4-1-es végeredményt.

A Tottenham közelebb állt a kínos eredményhez, a harmadosztály egyik kiesőjelöltje, a Morecambe ugyanis Anthony O’Connor első félidőben szerzett góljával a 74. percig vezetett is, végül a hazaiak a becserélt Lucas Moura és Harry Kane segítségével 3-1-re fordítottak a hajrában.

A Premier League sereghajtója, a Norwich City is megküzdött egy harmadik ligással, a koszovói válogatott Milot Rashica csak a 79. percben tudta begyötörni a győztes találatot a Charlton Athletic otthonában.

FA-kupa, 3. forduló (a legjobb 32 közé jutásért)

Liverpool – Shrewsbury Town (III.) 4-1 (2-1)
Tottenham – Morecambe (III.) 3-1 (0-1)
West Ham United – Leeds United 2-0 (1-0)
Wolverhampton – Sheffield United (II.) 3-0 (1-0)
Charlton Athletic (III.) – Norwich City 0-1 (0-0)
Luton Town (II.) – Harrogate Town (IV.) 4-0 (1-0)
Stoke City (II.) – Leyton Orient (IV.) 2-0 (1-0)
Cardiff City (II.)–Preston North End (II.) 2-1 (1-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
Nottingham Forest (II.) – Arsenal 1-0 (0-0)