Kínos vereséggel kezdte az évet a Real Madrid

JAVIER SORIANO / AFP

A Getafe 1-0-ra legyőzte a Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A Real ezt megelőzően legutóbb október 3-án szenvedett vereséget.

Pocsékul kezdődött a meccs a Real szempontjából, Militao bizonytalankodott a 16-osnál, Enes Ünal pedig vagány volt, megtámadta a brazil védőt, és simán elvette tőle a labdát, majd elpasszolta Courtois mellett.

A Realban az első félidőben Modric járt a legközelebb a gólhoz, akinek a távoli lövését Soria tolta ki, majd egy balos bombája a lécen csattant.

A Real nagyon tompán játszott, de az utolsó negyedóra kezdetén Casemiro így is egyenlíthetett volna, lövését aztonban Soria óriási bravúrral kipaskolta.

A Getafe kapusa a 90+1. percben is tette a dolgát, akkor Isco fejesére ért le. Így maradt az 1-0, amivel a Realnak 15 meccces veretlenségi sorozata szakadt meg.