Hét veretlen bajnoki után ismét elhasalt a Liverpool

Lindsey Parnaby / AFP

Véget ért az FC Liverpool hét bajnoki óta tartó veretlenségi sorozata, a Premier League második helyén álló csapat ugyanis 1-0-ra kikapott a Leicester City otthonában.

Három gólt szerzett, mégsem nyert a Tottenham
A Southampton 50 percet emberhátrányban játszva szerzett pontot.

Pedig jól kezdődhetett volna a mérkőzés a vendégek számára: a 15. percben Wilfred Ndidi belépőjének köszönhetően Mohamed Szalah elesett a 16-oson belül, tizenegyes. A büntetőt a sértett nagyon gyatrán lőtte, Kasper Schmeichel védett.

A statisztikák szerint Szalah az első liverpooli játékos, aki 2017. október 28-a óta büntetőt hibázott a Premier League-ben, akkor ugyancsak ő rontott hazai pályán a Huddersfield Town ellen.

Az egyiptomi válogatott támadó a 32. percben is helyzetbe került, de Schmeichel újra bravúrral védett.

A második félidő közepén aztán a Leicester szerzett vezetést, a három perccel korábban beállt Ademola Lookman szép cselek végén lőtt a hálóba (1-0).

Premier League, 20. forduló

Leicester City–Liverpool 1-0 (0-0)
gól: Lookman (59.)

Crystal Palace–Norwich City 3-0 (3-0)
gól: Édouard (8., 11-esből), Mateta (38.), Schlupp (42.)

Southampton–Tottenham 1-1 (1-1)
gól: Ward-Prowse (25.), illetve Kane (41., 11-esből)
piros lap: Salisu (40., Southampton)

Watford–West Ham United 1-4 (1-2)
gól: Dennis (4.), illetve Soucek (27.), Benrahma (29.), Noble (58., 11-esből), Vlasic (90+2)