JAN WOITAS / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP

Kiesőjelölt leckéztette meg Gulácsiékat

A kiesőhelyen álló Arminia Bielefeld meglepetésre 2-0-ra nyert a három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján.

A hazaiaknál Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbánt pedig a 87. percben cserélték le.

A vendégek a hetvenedik perctől emberhátrányban futballoztak, ám a lipcseiek ezt sem tudták kihasználni.

A VfL Bochum is házigazdaként szenvedett vereséget, az Union Berlin elleni találkozón (0-1) Novothny Soma a 75. percben lépett pályára a hazaiaknál.

A műtét előtt álló Szalai Ádámot nélkülöző FSV Mainz 1-0-ra kikapott Frankfurtban, a Borussia Mönchengladbach pedig sorozatban négy vereség után a 91. percig vezetett a Hoffenheim otthonában, de végül 1-1-es döntetlent játszott.