Nemzetközi foci bajnokok ligája

Szoboszlai mattolta a Manchester Cityt, Mbappé megdöntötte Messi rekordját

Ronny HARTMANN / AFP
Sikerrel küzdött meg az Európa Liga-szereplést jelentő csoportharmadik helyért az RB Leipzig labdarúgócsapata, amely 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

Jól kezdte a meccset az edzőváltáson átesett német csapat, a 24. percben Szoboszlai Dominik szerzett szép gólt (1-0).

A 71. percben André Silva növelte az előnyt (2-0), és ugyan öt perccel később Rijad Mahrez szépített, Kyle Walker felesleges piros lapja eldöntötte a három pont sorsát (2-1).

A csoport másik mérkőzésén a PSG simán 4-1-re verte a belga Club Brugge csapatát, a hazaiaknál Lionel Messi és Kylian Mbappé is két-két gólt szerzett.

A francia csatár ezzel megdöntötte argentin csapattársa rekordját: ő lett a legfiatalabb játékos, aki eljutott a BL-ben a 30 gólig.

Bajnokok Ligája, A csoport, 6. forduló

RB Leipzig (német) – Manchester City (angol) 2-1 (1-0)
gól: Szoboszlai (24.), André Silva (71.), illetve Mahrez (76.)
piros lap: Walker (82., Manchester City)

Paris Saint-Germain (francia) – Club Brugge (belga) 4-1 (3-0)
gól: Mbappé (2., 7.), Messi (38., 76., a másodikat 11-esből), illetve Rits (68.)