Ezúttal a jó hajrá mentette meg a Barcelonát

David Aliaga / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Második bajnokiját is megnyerte Xavi irányításával a Barcelona labdarúgócsapata, amely a La Liga 14. fordulójában 2-1-re győzött a Villarreal vendégeként.

Harmadszor is lebőgött otthon a Juventus
Az Atalanta 32 év után nyert a torinóiak vendégeként.

Már az első félidő változatos, jó játékot hozott, a hazaiak részéről Pau Torres és Danjuma hagyott ki helyzeteket, a vendégektől Depay és Ezzalzuli hibázott.

A második félidőt góllal kezdte a Barcelona, Depay lövését még védte a hazaiak kapusa, a kipattanót De Jong közelről belőtte – kis videózás után a VAR is megadta (0-1).

A 67. percben egyenlítettek a hazaiak a csereként beállt nigériai Chukwueze révén (1-1)

A hajrá azonban a Barcáé lett, a 88. percben Estupiinan ügyetlenkedése nyomán helyzetbe hozta Depayt, aki elvitte a kapus mellett, majd a gólvonalon álló védő lábai mellett a hálóba lőtt (1-2).

A végén még Coutinho bevert egy tizenegyest, a Barcelona így 3-1-re nyert.

La Liga, 15. forduló

Villarreal – Barcelona 1-3 (0-0)
gól: De Jong (50.), Depay (87.), Coutinho (90+3. – 11-esből) ill. Chukwueze (67.)

Valencia – Rayo Vallecano 1-1 (1-0)
gól: Carlos Soler (19., 11-esből), illetve Palazón (64.)

Mallorca – Getafe 0-0

Alavés – Celta Vigo 1-2 (1-1)
gól: Joselu (21.), illetve Santi Mina (11.), Iago Aspas (70.)