Nemzetközi foci bajnokok ligája

Ilyen egy igazi csodacsere: bejött, és első labdaérintéséből becsavarta a szabadrúgást

Fabrice COFFRINI / AFP

Óriási meccset játszott a BL F csoportjában a svájci Young Boys az olasz Atalantával.

10 perc után a vendégek vezettek 1-0-ra, majd a félidőben már 1-1 volt az állás. José Luis Palomino révén az 51. percben ismét az Atalanta állt jobban, de a selejtező utolsó körében a Fradit kiejtő svájciak megnyomták az utolsó tíz percet, és úgy tűnt, 3-2-re behúzzák a meccset.

Aztán a 87. percben cserére szánta el magát Gian Piero Gasperini, és a dán szárnyvédő, Joakim Maehle helyére beküldte a kolumbiai Luis Murielt.

Az Atalanta épp szabadrúgáshoz készült 17 méterre a Young Boys kapujától, Muriel pedig odasétált, és betekerte.

A kolumbiai játékosnak ez volt az első labdaérintése, és a hátralévő percekben ezen felül már csak további egy alkalommal került hozzá a labda.

Az Atalanta eddig két gólt ért el szabadrúgásból a BL-ben, és mindkettőt Muriel lőtte, az elsőt még tavasszal, a Real Madrid elleni nyolcaddöntő első meccsén.

A bergamói csapat a mostani döntetlennel 6 ponttal áll a csoport harmadik helyén, de a saját kezében van a sorsa, ha az utolsó körben lenyomja odahaza a Villarrealt, akkor másodikként továbbjut.