Ibrahimovic 400. gólja emlékezetesre sikeredett

Filippo MONTEFORTE / AFP

Megőrizte veretlenségét az AC Milan labdarúgócsapata, amely a Serie A 11. fordulójának vasárnapi mérkőzésén 2-1-re legyőzte idegenben az AS Romát.

A mérkőzés nagyon lüktető és jó iramú volt, az első gólt a 25. percben Zlatan Ibrahimovic szerezte, aki egy 18 méteres szabadrúgást úgy lőtt laposan a bal alsó sarokba, hogy a sorfal mögött fekvő emberben sem akadt el a labda (0-1).

Miután a hazai szurkolók „Sei uno zingaro” (Cigány vagy) rigmusa fel-felhangzott, a gól Ibra jelezte is, hogy lehetne ezt kissé hangosabban – a mozdulatát a játékvezető sárga lappal büntette.

Ibrahimovic egyébként mérföldkőhöz érkezett, ez volt a 400. bajnoki találata (és egyben a 70. gól, amit a Milan mezében szerzett).

16 – Barcelona

A veterán svéd a második félidőben sem pihent, az 50. percben lőtt egy gyönyörű gólt, de a videobíró szerint lesen kapta a labdát, majd három perccel később kiharcolt egy tizenegyest, amit Kessié bevarrt a jobb sarokba (0-2).

A hajrára ugyan megfogyatkozott a Milan, Hernández megkapta a második sárga lapját, de az AS Roma csak a 93. percben tudta kihasználni az emberelőnyt El Sharaawy révén (1-2)