MARCUS BRANDT / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP

Izgulnia kellett Németországnak a Románia elleni vb-selejtezőn

A német labdarúgó-válogatott nagy küzdelemben 2-1-re legyőzte Romániát, így fél lábbal már ott van a 2022-es labdarúgó-világbajnokságon. Hansi Flick csapata ugyanis három fordulóval a vége előtt hat ponttal vezeti a J csoportot, igaz, legközelebb azzal az Észak-Macedóniával találkozik, amelyik eddig egyedüliként le tudta győzni a sorozatban.

Érdekesen indult a mérkőzés, ugyanis Cüneyt Cakir a meccs elején tizenegyest ítélt a házigazda németeknek, azonban videóval visszanézték az esetet, a török játékvezetőt a monitor elé hívták, majd visszavonta az ítéletet. A románok ezután egyből vezetést szereztek, Ianis Hagi forgatta be Rüdigert és lőtt a hazai kapuba. Egészen az 52. percig kellett várni a német egyenlítésre (Gnabry volt a gólszerző), majd a 81. percben Müller a győztes találatot is megszerezte, de az utolsó percekben ter Stegennek kellett védenie. Azaz még úgy is benne volt a román pontszerzés a meccsben, hogy Németország amúgy mindenben (labdabirtoklás, lövések, helyzetek minősége) felülmúlta az ellenfelét.

A mérkőzés góljai:

Ebben a csoportban Észak-Macedónia őrzi a második helyét, miután megvolt a papírforma győzelem Liechtenstein ellen, míg az izlandi-örmény meccs 1-1-es döntetlennel ért véget. Románia, amelyben kezdőként végig játszott a fehérvári védő, Adrian Rus, a negyedik, de csak két pont a hátránya az északmacedón és az örmény csapat mögött.

Világbajnoki selejtező, pénteki eredmények

E csoport:

Csehország-Wales 2-2 (1-1)
gólszerzők: Pesek (38.), Ward (49., – öngól), illetve Ramsey (36.), James (69.)

Észtország-Fehéroroszország 2-0 (0-0)
g.: Sorga (58.), Zenjov (93.)

Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 8/6 (10-9), 3. Wales 8/5 (7-7), 4. Észtország 4/5, 5. Fehéroroszország 3/6

G csoport:

Törökország-Norvégia 1-1 (1-1)
g.: Aktürkoglü (6.), illetve Thorstvedt (41.)

Lettország-Hollandia 0-1 (0-1)
g.: Klaassen (19.)

Gibraltár-Montenegró 0-3 (0-2)
g.: Marusic (7.), Beciraj (44. – 11-esből, 68.)

Az állás: 1. Hollandia 16 pont, 2. Norvégia 14, 3. Törökország 12, 4. Montenegró 11, 5. Lettország 5, 6. Gibraltár 0

H csoport:

Oroszország-Szlovákia 1-0 (1-0)
g.: Skriniar (24. – öngól)

Ciprus-Horvátország 0-3 (0-1)
g.: Perisic (45+2.), Gvardiol (80.), Livaja (92.)

Málta-Szlovénia 0-4 (0-1)
g.: Ilicic (27., 60.), Sporar (49.), Sesko (67.)

Az állás: 1. Horvátország 16 pont (11-1), 2. Oroszország 16 (11-4), 3. Szlovénia 10, 4. Szlovákia 9, 5. Málta 4 (6-15), 6. Ciprus 4 (1-11)

J csoport:

Németország-Románia 2-1 (0-1)
g.: Gnabry (52.), Müller (81.), illetve Hagi (9.)

Izland-Örményország 1-1 (0-1)
g.: Johannesson (77.), illetve Hovhanniszjan (35.)

Liechtenstein – Észak-Macedónia 0-4 (0-1)
g.: Velkovski (39.), Alioski (66. – 11-esből), Nikolov (74.), Csurlinov (83.)

Az állás: 1. Németország 18 pont, 2. Észak-Macedónia 12 (15-6), 3. Örményország 12 (8-10), 4. Románia 10, 5. Izland 5, 6. Liechtenstein 1