Oli SCARFF / AFP

Ronaldo ünnepi meccsén közel állt a bravúrhoz az Everton

Nagyon nem megy hazai pályán a Manchester Unitednek, amely a legutóbbi négy mérkőzése közül csak a Villarreal elleni BL-csatát tudta megnyerni, azt is a 95. percben.

A csatár, akinek a legnagyobb átok a videobíró
Timo Wernertől eddig 16 találatot vett el a VAR Angliában.

A manchesteriek szeptember 22-én kiestek a Ligakupából a West Ham United ellen (0-1), három nappal később az Aston Villa bajnokin nyert az Old Traffordon (0-1), a szombati, 7. fordulóbeli mérkőzésen pedig az Everton szerzett pontot egy 1-1-es döntetlennel.

A hazaiak a 43. percben Anthony Martial révén szereztek vezetést, ezt a 65. percben Andros Townsend egyenlítette ki. A hajrában még Yerry Mina szerzett egy gólt, de korai volt az Everton öröme, a videobíró ugyanis les címén érvénytelenítette.

Cristiano Ronaldo kisebb sérülése miatt csak az 57. percben lépett pályára, de pályafutása 200. Premier League-mérkőzésén ezúttal nem tudott csodát tenni.

A Bajnokok Ligája-győztes Chelsea a hajrában két gólt szerezve tartotta otthon a három pontot a nyeretlen Southampton ellen. A londoni együttes a sikerének köszönhetően a tabella élére állt.