Nemzetközi foci bajnokok ligája

Robert Lewandowski és Julian Nagelsmann kéz a kézben írják a történelmet

Sven Hoppe/picture alliance via Getty Images

A Bayern München szerda este 5-0-ra ütötte ki a Dinamo Kijevet a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A Real Madrid után a Barcelona is csődöt mondott a Bajnokok Ligájában, Cristiano Ronaldo győztes gólt lőtt
A Bayern München egy ötöst gurított, a Salzburg újra gyakorolhatta a tizenegyeseket, de a nap nyertese egyértelműen Ronaldo.

A mérkőzésen duplázott a lengyel Robert Lewandowski, a 12. percben büntetőből, a 27. percben pedig egy ellentámadás végén volt eredményes. Ennek ellenére, ha egy helyben áll a pályán és a társak 1-0-ra nyernek, akkor is olyat tesz, mint még senki korábban: zsinórban 18 BL-meccsen szerepelt a győztes csapatban.

Nem csak a centernek sikerült történelmi meccset hoznia. A Bayern kispadjára nyáron leülő Julian Nagelsmann tizedik meccsén irányította a német együttest és mivel újra nyert, tízből kilenc meccset behúzott. Ez korábban még senkinek sem sikerült a csapat törtéentében.

A Bayern München vezeti az E csoportot két győzelemmel a BL-ben és éllovas a Bundesligában is 16 ponttal.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E csoport:
Bayern München-Dinamo Kijev 5-0 (2-0)
gól: Lewandowski (12., 27.), Gnabry (68.), Sané (74.), Chuopo-Moting (87.)

Benfica-Barcelona 3-0 (1-0)
gól: Nunez (3., 79.), Silva (69.)
piros lap: Garcia (87., Barcelona)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Benfica 4, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Barcelona 0

F csoport:
Atalanta (olasz)-Young Boys (svájci) 1-0 (0-0)
gól: Pessina (68.)

Manchester United-Villarreal 2-1 (0-0)
gól: Telles (60.), Ronaldo (95.) ill. Alcácer (53.)

Az állás: 1. Atalanta 4 pont, 2. Manchester United 3 (3-3), 3. Young Boys 3 (2-2), 4. Villarreal 1

G csoport:
Wolfsburg-Sevilla 1-1 (0-0)
gól: Steffen (49.) ill. Rakitic (86.)

Salzburg-Lille 2-1 (1-0)
gól: Adeyemi (35., 53.) ill. Burak Yilmaz (62.)

Az állás: 1. Salzburg 4 pont, 2. Sevilla 2 (2-2), 3. Wolfsburg 2 (1-1), 4. Lille 1