Dán csatár próbálta feledtetni Messit a Barcában

Josep LAGO / AFP

Sima mérkőzésnek ígérkezett, de a hajrát saját magának tette nehézzé az FC Barcelona labdarúgócsapata, amely végül 3-2-re győzött a Real Sociedad ellen a La Liga nyitányán.

A Lionel Messi utáni éra első tétmérkőzést a hazaiak kezdték jobban, a 19. percben Depay szabadrúgását követően Piqué fejelte a labdát a hálóba (1-0).

A félidő ráadásában jött a második, De Jong középre emelését Braithwaite fejelte közelről a hálóba (2-0).

A dán válogatott csatár az 59. percben is betalált, ezúttal egy kipattanót helyezett el a vendégek kapujában (3-0).

A sima győzelem a hajrára veszélyben forgott, a 82. percben Lobete szép góllal szépített (3-1).

Sőt, három perc múlva Oyarzabal 26 méterről óriási szabadrúgásgólt lőtt (3-2) – hirtelen szorossá vált a végjáték.

A Barca azonban még egyszer megrázta magát, a 92. percben Braithwaite gólpasszal jelentkezett, jobbról középre lőtt labdájára Sergi Roberto érkezett és beállította a 4-2-es végeredményt.

A

A címvédő Atlético Madrid Ángel Correa duplájával a 2-1-re győzött a Celta Vigo vendégeként.

La Liga, 1. forduló

FC Barcelona – Real Sociedad 4-2 (2-0)
gól: Piqué (19.), Braithwaite (45., 59.), S. Roberto (91.), illetve Lobete (82.), Oyarzabal (85.)

Celta Vigo – Atlético Madrid 1-2 (0-1)
gól: Aspas (59., 11-esből), illetve Correa (23., 64.)