Feladta a leckét a Chelsea a ManCitynek a BL-döntő előtt

Martin Rickett / POOL / AFP

Az éllovas Manchester City nem tudta bebiztosítani bajnoki címét az angol labdarúgó-élvonalban, miután a 35. forduló szombati játéknapján, hazai pályán 2-1-re kikapott a Chelsea-től.

Egyelőre Mourinho kirúgása sem segített a Tottenhamen
A leedsi vereséggel a Bajnokok Ligája is távolabb került.

A hazaiak a 44. percben Raheem Sterling góljával szereztek vezetést (1-0).

Sőt, akár kétgólosra is nőhetett volna az előny, azonban Sergio Agüero az első félidő ráadásában olyan gyatrán panenkázott, hogy a labda könnyedén Edouard Mendy zsákmánya lett.

A kihagyott nagy lehetőség később megbosszulta magát, a londoniak Hakim Zijes góljával a 63. percben egyenlítettek (1-1).

Ugyan három Chelsea-lesgól mellett egy büntetőgyanús hazai helyzet még borzolta a kedélyeket, végül nem maradt döntetlen az eredmény: a 92. percben Marcos Alonso megszerezte a Chelsea győztes találatát (1-2).

A londoniak az áprilisi FA-kupa elődöntőben aratott 1-0-s győzelem után ismét nyertek, ez jó előjel a két csapat május 29-i Bajnokok Ligája-döntője előtt.

A Manchester City vasárnap így is bajnoki címet ünnepelhet, amennyiben a városi rivális United kikap az Aston Villa vendégeként.