VAR-pech: megfelelő kameraállás hiányában nem tudott dönteni a videobíró

Nagyon furcsa esettel kezdődött a Premier League 31. fordulójának hétfői, West Bromwich–Southampton mérkőzése.

A hazaiak már a 4. percben gólt szereztek, amikor Matt Phillips lövését még kivédte a kapus, Darnell Furlong ismételt, de a földre pattintott labdát végül az egykori újpesti csatár, Mbaye Diagne fejelte be közelről.

A játékvezető lest jelzett, így azonnal dolga akadt a videobírónak, amely a visszajátszások szerint úgy tűnt, rossz játékos lábához illeszti a vonalat.

Valóban, Kyle Bartley lesen volt, de később a BBC azt írta, ennél banálisabb dolog miatt érvénytelenítették a találatot: a VAR ugyanis nem talált olyan kameraállást, amely meggyőzően bebizonyította volna, hogy Diagne lesen volt vagy sem.

Így maradt a salamoni döntés: a játékvezető ítéletét hagyták jóvá.

A West Bromwich azonban nem esett össze, a 32. percben Matheus Pereira büntetőből megszerezte a vezetést (1-0).

Három perccel később Matt Phillips növelte az előnyt (2-0).

A 69. percben aztán egy szenzációs kiugratás végén Callum Robinson is betalált (3-0).

A végén a Southampton még egy büntetőt is kihagyott.

A West Brom sorozatban öt vereség után tudta ismét legyőzni a Southamptont.