Szalai Ádámék óriási csatában nyerték meg a kiesési rangadót

Thilo Schmuelgen / Reuters-Pool / dpa Picture-Alliance via AFP

Története során először nyert Kölnben Bundesliga-mérkőzést a Mainz csapata, amely így már két hellyel a kieső zóna felett áll.

Három hónapja nem látott ilyen csodát a Bundesliga
Január 9-e után – a szezonban másodszor – nyert a Schalke csapata.

A vendégek a 11. percben szereztek vezetést Jean-Paul Boëtius góljával, ezt a 43. percben Ondrej Duda büntetőből egyenlítette ki (1-1).

A második félidő elején Jonathan Burkardt megsérült, a helyére Szalai Ádám állt be. Vezetést azonban a hazaiak szereztek Eljesz Szkiri révén (2-1). Négy perccel később Karim Onisiwo egyenlített (2-2) és úgy tűnt, nem is változik már az eredmény.

A 91. percben aztán a luxemburgi válogatott Leandro Barreiro szép lövése besurrant a bal alsó sarokba, a Mainz a 3-2-es győzelmével ötre növelte a veretlenségi sorozatát, és immáron a 14. helyen áll.

Bundesliga, 28. forduló

Köln – Mainz 2-3 (1-1)
gól: Duda (43., 11-esből), Szkiri (61.), illetve Boetius (11.), Onisiwo (65.), Barreiro (91.)