Emberelőnyben kapott váratlan hazai pofont a Manchester City

Michael Regan / AFP / POOL

A listavezető Manchester City nagy meglepetésre hazai pályán kikapott az újonc Leeds Unitedtól az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján.

A vendégek Stuart Dallas góljával az első félidő hajrájában szereztek vezetést (0-1).

De a Leeds mégsem örülhetett teljesen, a 45. percben ugyanis Liam Coopert kiállította a játékvezető.

Az emberelőnyben és nagy fölényben játszó manchesteriek egy szép akció végén a spanyol Ferran Torres révén egyenlítettek a 76. percben (1-1).

A végső szó azonban a Leedsé volt, a 93. percben Ezgjan Alioski szenzációs passzával Dallas lépett ki, és nem hibázott (1-2).

A vendégek mindkét kapura lövésükből gólt szereztek, a hazaiak összesen 27-szer próbálkoztak, abból egyszer voltak eredményesek.