Hatalmas lehetőséget kapott a Barca a La Ligában

CRISTINA QUICLER / AFP

Szép lassan elvesztegeti előnyét az Atlético Madrid labdarúgócsapata, amely a spanyol bajnokság 29. fordulójának vasárnapi rangadóját 1-0-ra kikapott a Sevillától. Ez azt jelenti, hogy ha a Barcelona hétfőn legyőzi a Real Valladolidot, már csak egypontos hátrányban lesz.

A Sevilla már a 8. percben megszerezhette volna a vezetést, de Lucas Ocampos tizenegyesét a balra vetődő Jan Oblak kivédte.

A sevillai mezőnyfölényből a 70. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja, Jesús Navas jobbról, az alapvonalról ívelt középre, Marcos Acuna pedig nyolc méterről visszafejelte a labdát a kapu bal oldalába (1-0).

A hajrában még Ángel Correa egyenlíthetett volna, de a 92. percben leadott közeli lövését Bono kapus bravúrral védte.