Súlyos védelmi hibák után vérzett el a MU az FA Kupában

OLI SCARFF / POOL / AFP

Harminckilenc év után először jutott az FA Kupa elődöntőjébe a Leicester City, amely 3-1-re nyerte a Manchester United elleni negyeddöntőt.

Óriási MU-hiba után szerzett vezetést a Leicester, Fred borzasztó passzát Iheanacho fülelte le, majd Henderson kapust is kicselezte.

Erre még volt válasza a Unitednek, Pogba beadása után Van de Beek labdaátlépése volt a kulcs, és Greenwood fejezte be az akciót. A 19 éves Greenwood az előző idény kezdete óta 22 gólt szerzett az összes sorozatot számolva, ezzel listavezető a topligák tinédzserei között.

A második félidő elején Tielemans precíz lövése ismét a Leicestert tolta közelebb az elődöntőhöz,

aztán Iheanacho használta ki az újabb MU-hibát, ezúttal simán elfeledkeztek róla egy szabadrúgásnál.

A MU 2020 januárja óta először veszített idegenbeli meccset angol ellenféllel szemben, a Leicester pedig hat és fél éves várakozás után tudta ismét legyőzni a Unitedet, ezt megelőzően 2014 szeptemberében sikerült, akkor 5-3 lett a vége. A Leicester edzője, Brendan Rodgers 100. alkalommal ült a csapat kispadján, és 53. sikerét aratta.