Csodás szabadrúgásgólt lőtt a sokat szidott Milan-játékos

MARCO BERTORELLO / AFP

2-0-ra győzött a Milan a Verona otthonában a Serie A 26. fordulójában.

Ibrahimovic, Mandzukic, Calhanoglu, Bennacer, Rebic és Theo Hernández is hiányzott a Milanból, ott volt viszont a kezdőben a csapat szurkolói által sokat kritizált Krunic, aki gyönyörű szabadrúgásgóllal szerzett vezetést.

A Verona, amely az idényben megtréfálta már a nagyok közül a Juventust (1-1), a Napolit (3-1), a Laziót (2-1), az Atalantát (2-0), és a Milantól is elvett két pontot (2-2) a San Siróban, ezúttal teljesen impotensen futballozott.

A második félidő elején a portugál védő, Dalot is rúgott egy pazar gólt, így a sok hiányzó ellenére a Milan 2-0-ra győzött, és három pontra megközelítette az éllovas Intert, amely hétfőn az Atalantával játszik rangadót.

Két másik helyszínen több izgalom volt: Firenzében a vendég Parma a 90. percben szerzett góllal még 3-2-re vezetett, de a hazaiak egy öngóllal a 94. percben döntetlenre mentették a mérkőzést, míg a sereghajtó Crotone megszakította hét találkozó óta tartó pont nélküli sorozatát a bajnokságban, és otthon 4-2-re legyőzte a szintén kieső helyen álló Torinót.

A Roma Gianluca Mancini szöglet utáni fejesével verte a Genoát, a 24 éves védőnek ez volt a 11. gólja a Serie A-ban, és ebből hatot szerzett fejjel.

Serie A, 26. forduló:

Hellas Verona – AC Milan 0-2 (0-1)
gól: Krunic (27.), Dalot (50.)

Fiorentina – Parma 3-3 (2-1)
gól: Lucas Martínez (28.), Milenkovic (42.), Iacoponi (90+4.), illetve Kucka (32., 11-esből), Kurtic (72.), Mihaila (90.)

Crotone – Torino 4-2 (1-1)
gól: Simy (27., 54., az első 11-esből), Reca (80.), Ounas (90+4.), illetve Mandragora (45.), Sanabria (84.)
piros lap: Rincón (90+3., Torino)

AS Roma – Genoa 1-0 (1-0)
gól: G. Mancini (24.)

Sampdoria – Cagliari 2-2 (0-1)
gól: Bereszynski (78.), Gabbiadini (80.), illetve Joao Pedro (11.), Nainggolan (90+6.)

Napoli – Bologna 3-1 (1-0)
gól: L. Insigne (8., 76.), Osimhen (65.), illetve Soriano (73.)