Nemzetközi foci bajnokok ligája

Budapest bejött a ManCitynek is, óriásit harcolt az Atalanta

ISZA FERENC / AFP

Hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget az Atalanta labdarúgócsapata, amely a 17. perctől emberhátrányban játszott a Real Marid ellen a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén. A Manchester City 2-0-ra verte a Mönchengladbachot a Puskás Arénában.

Kedden britként írt történelmet, szerdán a német válogatottat választotta
Jamal Musialát, a Bayern München játékosát Joachim Löw győzte meg.

A Real nem volt könnyű helyzetben, Zinedine Zidane ugyanis kilenc játékosára sérülés miatt nem számíthatott, de a helyzete alapjaiban változott meg, amikor a 17. percben a Ferland Mendyt utolsó emberként buktató svájci Remo Freulert kiállította a játékvezető.

A madridiak az emberelőnynek is köszönhetően egész meccsen többet birtokolták a labdát, de gólt csak a 86. percben sikerült szerezniük: Mendy 20 méterről talált be (0-1).

Az este másik mérkőzésén a Manchester City az első perctől fogva hatalmas mezőnyfölényben futballozott a ‘Gladbach ellen a Puskás Arénában, a németek láthatón csakis a kontráikban bíztak, de legtöbbször már saját térfelük közepén véget értek a támadásaik.

A 29. percben Bernardo Silva szerzett vezetést az angoloknak (0-1).

A fordulást követően gyorsan eldönthette volna a meccset a City, de Gabriel Jesus óriási helyzetben sokat kivárt. A 63. percben kis híján egyenlített a Mönchengladbach, de Alassane Pléa csodálatos sarkazása nem sokkal mellé ment.

Két perccel később viszont már megduplázta előnyét a City, Gabriel Jesus ezúttal nem hibázott (0-2).

Pep Guardiola csapata sorozatban a 19. tétmérkőzésén győzött, összességében pedig 26 meccs óta nem talált legyőzőre.