Ribéry visszatérne a Bundesligába, de előbb történelmet írt Firenzében

Franco Romano / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Idegenben, kilenc emberrel befejezve a mérkőzést szerzett egy pontot a Fiorentina labdarúgócsapata, amely 1-1-es döntetlent ért el a Torino otthonában.

A vendégek a 61. percben Gaetano Castrovilli kiállítása miatt kerültek emberhátrányba, de Franck Ribéry góljával így is sikerült megszerezni a vezetést (0-1).

Öt perccel később Nikola Milenkovic is piros lapot kapott, a Torino pedig ezt más kihasználta, és Andrea Belotti a 88. percben egyenlített (1-1).

A mérkőzés embere így is Ribéry lett, a 37 éves csatár az ötödik olyan labdarúgó a topligákban, aki sorozatban 17. idényében is gólt szerzett. Erre rajta kívül csak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Sergio Ramos és Joaquín volt képes.

A vb-ezüstérmes francia – akinek a szezon végén lejár a szerződése, és nem zárta ki, hogy visszatér a Bundesligába – boldogan nyilatkozott a Sky Sport Italiának.

Boldog és elégedett vagyok Firenzében, jól érzem magam a klubnál. Hogy maradok-e? Ezt a klubtól kellene megkérdezni. Én készen állok