Zlatan Ibrahimovic az elmúlt 23 évben mindig szerzett gólt

Alberto PIZZOLI / AFP

Idegenben, a Cagriari otthonában győzött 2-0-ra az AC Milan az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának hétfői mérkőzésén, ezzel továbbra is őrzi első helyét.

A mérkőzés hőse Zlatan Ibrahimovic volt, aki megszerezte 2021-ben az első góljait, ezzel immáron 23 éve tart a gólvágó sorozata.

Az első találatát ezúttal büntetőből jegyezte a 7. percben (0-1).

Majd az 52. percben Davide Calabriától kapott kiváló indítást, és nem hibázott (0-2).

És közben ilyen megmozdulásokkal szórakoztatta magát.

A Milan emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, ugyanis a 66. percben becserélt belga Alexis Saelemaekers nyolc perc alatt összeszedett két sárgát, és már mehetett is le a pályáról.

A Serie A-hoz kapcsolódó hír, hogy a Torino hétfőn menesztette Marco Giampaolő edzőt. A klub honlapja azt nem közölte, ki lesz az utód, de sajtóhírek szerint a szakmai munka irányítását Davide Nicola veszi át..

A Torino a Serie A-ban 18 forduló alatt mindössze kétszer győzött, s a hétvégén ez úgy sem sikerült a vendég Spezia ellen, hogy 80 percet emberelőnyben futballozott. Jelenleg 13 ponttal a kiesést jelentő 18. helyen áll, ráadásul múlt héten az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében is elbúcsúzott.