Orbán szemfüles góljával mentett pontot a Lipcse

A forduló rangadóján a 6. helyezett Wolfsburg a második RB Leipziget fogadta, amelynek kezdőcsapatában Gulácsi Péter és Willi Orbán is helyet kapott, a sérült Szoboszlai Dominikot azonban nem nevezték a mérkőzésre.

A vendégek már a 4. percben vezetést szereztek Nordi Mukiele révén, de Wout Weghorst és Renato Steffen még az első félidő közepén fordított.

A 2-2-es végeredményt egy szerencsés góllal Orbán állította be az 54. percben.

Nagy meccset vívott az utolsó helyezett Mainz, amely Levin Öztunali óriási góljával meglepetésre vezetést szerzett a Borussia Dortmund otthonában (0-1).

A hazaiak a 73. percben Thomas Meunier találatával egyenlítettek (1-1).

Sőt, a 76. percben meg is nyerhették volna a meccset, de Marco Reus büntetőt rontott.

Szalai Ádám a 79. percben állt be csereként a vendégeknél.

Bundesliga, 16. forduló

Borussia Dortmund – Mainz 1-1 (0-0)
gól: Meunier (73.), illetve Öztunali (57.)

Wolfsburg – RB Leipzig 2-2 (2-1)
gól: Weghorst (22.), Steffen (34.), illetve Mukiele (4.), Orbán (54.)

Werder Bremen – Augsburg 2-0 (0-0)
gól: Gebre Selassie (84.), Agu (87.)

Hoffenheim – Arminia Bielefeld 0-0

Köln – Hertha 0-0

Stuttgart – Mönchengladbach 2-2 (0-1)
gól: González (58.), Wamangituka (96., 11-esből), illetve Stindl (35., 11-esből), Zakaria (61.)

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.