LLUIS GENE / AFP

Csak annak örülhetett a Barca, hogy Messi beérte Pelét

A Barcelona hazai pályán döntetlenre végzett a Valenciával a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombati játéknapján.

A meccs elején a Barca irányította a játékot, amikor némiképp váratlanul Diakhaby a 29. percben a vendégeknek szerzett vezetést, szöglet után a kapu bal oldalába fejelve a labdát, írta az MTI.

Az első félidő hosszabbításában Griezmann buktatásáért büntetőt kaptak a hazaiak, Messi tizenegyesét Domenech, a Valencia kapusa kivédte, ám a kipattanót végül a Barca sztárja közelről a hálóba fejelte.

Ez volt a csapatkapitány barcelonai pályafutásának 643. gólja, amellyel beérte Pelét, aki szintén egyetlen klubcsapat, a Santos színeiben volt ennyiszer eredményes. A brazilok háromszoros világbajnoka 665 tétmérkőzésen szerzett ennyit, Messinek 748 mérkőzésre volt szüksége.

Az 52. percben a fiatal uruguayi hátvéd, Araújo a kavarodásban elé pattanó labdát egyből a kapuba bombázta, első találatát szerezve a spanyol élvonalban, honfitársa, Maxi Gómez azonban egyenlíteni tudott a 69. percben, pontot mentve ezzel a Valenciának (2-2).

Araújo szép gólja:

Az első helyen álló Atlético Madrid házigazdaként 3-1-re nyert az Elche ellen, Luis Suárez két góllal járult hozzá a sikerhez. Az uruguayi csatár a 200. bajnokiját játszotta a La Ligában, ez volt a 23. duplája.