MIGUEL MEDINA / AFP

Buta piros szólt bele az Inter-Realba, otthon égett meg a Pool, Szoboszlaiék kikaptak a Bayerntől

Jutott egy negatív rekord is a Bajnokok Ligája negyedik fordulójának szerdai játéknapjára. Összefoglaló.

A címvédő Bayern München otthon játszva győzte le 3-1-re a Salzburgot a Bajnokok Ligája A csoportjában, a németek ezzel már biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben. Pedig nem indult ilyen egyértelműen a mérkőzés, a kezdőként pályára lépő Szoboszlai Dominik kétszer is nagy helyzetbe hozta csapattársait, de nem sikerült megszerezni a vezetést.

A szünet előtt aztán Robert Lewandowski talált be, majd a második félidőben egy védőn megpattanó lövéssel növelte előnyét a Bayern. Marc Rocát ugyan második sárga lappal kiszórták, de tíz emberrel is a München volt eredményes (Leroy Sané fejjel), csak a szépítés jött össze az osztrákoknak. Szoboszlai a 73. percig volt a pályán.

Bár gondolhatnánk, hogy sima volt a Bayern győzelme, a várható gól-mutató (xG) a vendégek felé billent: 1,37-3,50. Csakhogy ordító ziccerek maradtak ki és Manuel Neuer klasszis teljesítményt nyújtott, ő volt a meccs legjobbja.

Szoboszlai Dominik számai a meccsről:

sofascore.com

A csoport másik meccsén az Atlético Madrid otthon sem bírt a Lokomotiv Moszkvával, az oroszországi 1-1 után most 0-0-át játszottak a csapatok. Így még nyílt a második továbbjutó helyért zajló küzdelem.

A nap rangadóját a B csoportban rendezték, igaz, az Inter elég korán ellehetetlenítette saját magát. A Real már a 7. percben büntetőt rúghatott – Eden Hazard értékesítette –, majd Arturo Vidal esett el a madridi tizenhatoson belül, de olyan hevesen reklamált a játékvezetőnél az elmaradt sípszó után, hogy két sárga lapot is kapott pár másodperc különbséggel.

Emberhátrányban sem kezdte rosszul a második félidőt az Inter, és volt egy olyan eset, amikor Roberto Gagliardini tűnt el a tizenhatoson belül Lucas Vazqueznek köszönhetően, megnézték a VAR-szobában is az esetet, de nem ítéltek büntetőt. A csereként beállt Rodrygo gólja ezután el is döntötte a mérkőzést, innentől csoda lenne, ha a négy meccs után két ponttal álló Inter kiharcolná a továbbjutást.

A C csoportban a Porto 2-0-ra nyert Marseille-ben, így karnyújtásnyira van attól, hogy a Manchester City mellett továbblépjen a csoportból. A francia csapat negatív rekordot állított fel:

ez volt sorozatban a 13. veresége a Bajnokok Ligájában, legutóbb 2012-ben nyert mérkőzést.