Megdöntötte a klubrekordot Klopp Liverpoolja

Folytatta a Leicester City elleni jó szériáját a Liverpool labdarúgócsapata, miután 3-0-ra győzött a Premier League 9. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, ezzel egymást követő hetedik bajnokiján maradt veretlen a rivális ellen.

Megállt a lejtőn, ismét győzött az Everton
Dominic Calvert-Lewin két góllal járult hozzá a Fulham idegenbeli legyőzéséhez.

A hazaiak a 21. percben szereztek vezetést Jonny Evans öngóljával (1-0).

A 41. percben Diogo Jota növelte az előnyt, aki Andrew Robertson bal oldali beadását fejelte a hálóba (2-0).

A portugál játékos az első a Liverpool történetében, aki első négy hazai meccsének mindegyikén eredményes tudott lenni.

A második félidőben folytatódott a liverpooli nyomás, Sadio Mané és Roberto Firmino is sok ziccert rontott, végül a brazil a 86. percben szép fejessel állította be a 3-0-s végeredményt.

A Liverpool legutóbb 2017. április 23-án szenvedett vereséget bajnokin az Anfield Roadon (akkor a Crystal Palace nyert 2-1-re), azóta 64. meccsen maradt veretlen a csapat.

Ez új rekord, az eddig 63-as csúcsot megosztva tartotta Jürgen Klopp és a klublegenda, Bob Paisley csapata – utóbbi 1978 februárja és 1980 decembere között volt veretlen.

Premier League, 9. forduló

Liverpool – Leicester City 3-0 (2-0)
gól: Evans (21., öngól), Jota (41.), Firmino (86.)

Fulham – Everton 2-3 (1-3)
gól: Reid (15.), Loftus-Cheek (70.), illetve, Calvert-Lewin (1., 29.), Doucouré (35.)

Sheffield United – West Ham United 0-1 (0-0)
gól: Haller (56.)

Leeds United – Arsenal 0-0

Kiemelt fotó: PETER POWELL / POOL / AFP