Bale-nek évek óta nem volt ilyen csendes meccse, de egy gólt azért összehozott

A Tottenham simán verte a LASK-ot. A végén megizzadt, de győzött az AC Milan is, amely őrületes formában van: már 21 meccse veretlen.

A Tottenham 3-0-s győzelemmel kezdte meg szereplését az Európa Liga csoportkörében, a londoniak otthon verték az osztrák LASK csapatát. A hazaiak második gólja előtt Gareth Bale adta középre a labdát, ami aztán a menteni igyekvő Andres Andrade-ról a saját kapujába pattant, de összességében nem volt valami jó meccse a walesinek.

Az Opta statisztikái szerint 2016 óta nem volt ilyen visszafogott teljesítménye kezdőként.

Bale-nek nem volt sem kapura lövése, sem olyan passza, amivel helyzetbe hozta volna valamelyik csapattársát. Márpedig kezdőként legutóbb 2016-ban fordult elő vele ez a Real Madrid Sporting elleni meccsén. Azóta 78 olyan találkozó volt, amelyen kezdőként lépett pályára. Ezúttal 62 percet kapott, Szon Hungmin érkezett a helyére, aki a 84. percben gólt szerzett.

Az AC Milan nyerte meg a nap slágermeccsét, miután 3-1-re nyerni tudott a Celtic otthonában. Az olaszok egyébként már-már unalomba fulladóan irányítottak, ám a 76. percben a skótok Elyounoussi révén szépítettek (1-2), ezután pedig benne volt a meccsben az egyenlítés is – végül a csereként beküldött Hauge zárta le a mérkőzést.

Nem volt megjátszható csapattárs, saját térfeléről lőtt gólt
Megvan az Európa Liga első fordulójának legsokkolóbb találata.

Az AC Milan 21 meccse veretlen, 17-szer nyert és négyszer döntetlent játszott ez idő alatt, miközben 54 gólt szerzett.

A milánóiak tíz mérkőzés óta legalább két gólig jutnak, ilyen sorazata 1964-ben volt legutóbb a csapatnak.