A svédek megmutatták, hogy lehet legyőzni idegenben az oroszokat

A 90 perc alatt végig mezőnyfölényben játszott az orosz labdarúgó-válogatott, mégis 2-1-s vereséget szenvedett hazai pályán Svédországtól a csütörtöki felkészülési mérkőzésen.

A magyarok Nemzetek Ligája-ellenfele, az orosz válogatott nagyszerűen kezdett, uralta a mérkőzést, veszélyes támadásokat vezetett, ráadásul Anton Mirancsuk lőtt egy hatalmas kapufát is.

Aztán a 21. percben váratlanul a svédek szereztek vezetést: Sebastian Larsson szabadrúgásból középre ívelt, az orosz kapus rosszul jött ki, Alexander Isak pedig 6 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát (0-1).

A félidő ugyanúgy folytatódott, az oroszok nyomtak, de az egyenlítés nem jött össze.

A szünetben mindkét csapat cserélt, a svédek aktívabban is kezdtek, de a 72. percben szerencsével növelték előnyüket: egy ritka ellentámadás végén Mattias Johansson megpattanó lövése talált utat a kapuba (0-2).

A 91. percben a debütáló Alekszander Szoboljev szépített, beállítva az 1-2-es végeredményt.

Magyarország október 14-én játszik az oroszokkal idegenben a Nemzetek Ligájában.