Ronaldo emelkedése egy pontot ért a Juventusnak

Az AS Roma vezetett és emberelőnybe került, a címvédő Juventus azonban egyenlíteni tudott az olasz labdarúgó-bajnokság második fordulójának rangadóján.

Jordan Veretout és Cristiano Ronaldo büntetője után úgy tűnt, 1-1-gyel zárul az első félidő, de egy Juve-szabadrúgás után a fővárosiak lekontrázták a vendégeket, és Henrih Mihitarjan passzát Veretout lőtte be.

A Juve még nagyobb bajba került, amikor a 62. percben Adrien Rabot a második sárga lapja miatt kiszállt, de a 69. percben megint érkezett Ronaldo, aki Danilo beadásánál túlugrott mindenkit.

A Juve a 2-2 után már nem százszázalékos, a Napoli, a Milan és a Verona viszont második meccsét is megnyerte.

A Napoli 1-0-s félidő után a másodikban elsöpörte a Genoát, a Milan Franck Kessié büntetője és Brahim Diaz első Serie A-s gólja révén Zlatan Ibrahimovic nélkül is verte a Crotonét, míg az első fordulóban a Roma adminisztrációs hibájából profitáló Verona az Udinesét gyűrte le.

Serie A, 2. forduló:

AS Roma – Juventus 2-2 (2-1)
gól: Veretout (35., 45+1., az első 11-esből), illetve Ronaldo (44., 69., az elsőt 11-esből)
piros lap: Rabiot (62., Juventus)

Napoli – Genoa 6-0 (1-0)
gól: Lozano (10., 64.), Zielinski (46.), Mertens (57.), Elmas (69.), Politano (71., 11-esből)

Crotone – AC Milan 0-2 (0-1)
gól: Kessié (45+2, 11-esből), B. Diaz (50.)

Hellas Verona – Udinese 1-0 (0-0)
gól: Favili (57.)

Spezia – Sassuolo 1-4 (1-1)
gól: Galabinov (30.), illetve Djuricic (12.), Berardi (64., 11-esből), Defrel (66.), Caputo (76.)