Háromgólos hátrányból is pontot szerzett a Chelsea

Azok után, hogy a Manchester United nagy nehézségek árán tudta csak kiharcolni a győzelmet a Brighton ellen, a Chelsea még nagyobb meglepetést okozott azzal, hogy sima vereséget szenvedett az eddig pofozógépszerepet betöltött West Bromwich Albion otthonából.

Őrület, milyen végjátékot nyert meg a Manchester United
A hosszabbítás lejárta után mindig jól jön egy VAR-ítélet.

A birminghami csapat a szezonbeli két bajnokiját egyaránt három góllal veszítette el, a Leicester City 3-0-ra, az Everton 5-2-re győzte le.

Szombaton azonban minden másképp alakult. Ehhez kellett Callum Robinson vállalkozó kedve, az ír válogatott csatár a 4. percben 15 méterről lőtt, Willy Caballero késve vetődött, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki (0-1).

A 15. percben jöhetett volna az egyenlítés, azonban Timo Werner a lécet találta el.

A 25. percben ismét Robinson villant, Thiago Silva utolsó emberként elvétette a labdát, a támadó lecsapott rá és nem hibázott (2-0).

És ha egy üzlet beindul: két perc múlva egy bal oldali szögletet követően Darnell Furlong 14 méterről próbálkozott fejessel, de a labda az ötösön álló Kyle Bartleyt találta meg, aki a jobb sarokba lőtt (3-0).

A második félidőt jobban kezdte a Chelsea, az 55. percben Mason Mount távolról lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-1).

Sőt, újabb negyedóra elteltével már csak egy volt a különbség: Callum Hudson-Odoi kényszerítőzött Kai Havertzcel, majd a bal alsó sarkot választotta (3-2).

Amikor már azt hitték a hazaiak, meglesz a győzelem, akkor jött Tammy Abraham, aki a 93. percben közelről kiegyenlített (3-3).

Premier League, 3. forduló

West Bromwich Albion – Chelsea 3-3 (0-3)
gól: C. Robinson (4., 25.), Bartley (28.), illetve Mount (55.), Hudson-Odoi (70.), Abraham (93.)

Brighton – Manchester United 2-3 (1-1)
gól: Maupay (40., 11-esből), March (95.), illetve Dunk (43., öngól), Rashford (55.), Bruno Fernandes (100., 11-esből)

Crystal Palace – Everton 1-2 (1-2)
gól: Kouyaté (26.), illetve Calvert-Lewin (10.), Richarlison (40., 11-esből)

Burnley – Southampton 0-1 (0-1)
gól: Ings (5.)

Kiemelt fotó: Nick Potts / POOL / AFP