Emerson butaságai is kellettek a Real sikeréhez

Ha nehezen is, de megszerezte szezonbeli első győzelmét a Real Madrid, amely a múlt heti, Real Sociedad elleni 0-0-s döntetlen után 3-2-re nyert a Betis vendégeként.

A vendégek az esélyeknek megfelelően a 14. percben vezetést szereztek Federico Valverde góljával (0-1), azonban a hazaiak a félidő hajrájában két perc alatt fordítottak.

Előbb Mandi közelről fejelt a hálóba, majd William Carvalho talált be a rövid, jobb alsó sarokba (2-1).

A 48. percben Dani Carvajal beadását Emerson a saját kapujába tessékelte (2-2).

Aztán ismét a brazil vált főszereplővé, a 67. percben a Luka Joviccsal szembeni szabálytalanságért kapott piros lapot.

A győztes gólt 82. percben Sergio Ramos tizenegyesből – amelyhez némi videóbíró-segítség is kellett.

La Liga, 3. forduló

Real Betis – Real Madrid 2-3 (2-1)
gól: Mandi (35.), W. Carvalho (37.), illetve Valverde (14.), Emerson (48. – öngól), S. Ramos (82. – 11-esből)
piros lap: Emerson (67.)

Valencia – Huesca 1-1 (1-0)
gól: Wass (38.), illetve Sziovasz (64.)

Elche – Real Sociedad 0-3 (0-0)
gól: Portu (55.), Januzaj (77., 11-esből), Roberto López (94.)

Alavés – Getafe 0-0

Kiemelt fotó: CRISTINA QUICLER / AFP