Feltámadt a MU sokat szapult focistája

A Manchester United és az Inter is negyeddöntős az Európa Ligában.

Az angol csapatnak volt könnyebb dolga, hiszen még a koronavírus-járvány kitörése előtt 5-0-ra győzött az osztrák Linz otthonában a nyolcaddöntő első meccsén. A BBC tudósítása alapján az Old Traffordon az első félidőben a Linz játszott jobban, amelyik meg is szerezte a vezetést a második felvonás elején, Philipp Wiesinger egy szöglet után kifejelt labdát varázsolt a bal felsőbe.

A MU két perc múlva egyenlített, az egész idényben keményen kritizált Jesse Lingard lőtt gólt Juan Mata átadásából. Lingard a MU utolsó bajnokiján, a Leicester ellen is gólt szerzett, így 2018 decembere óta először volt eredményes két egymás utáni tétmérkőzésen.

A győztes gólt Anthony Martial szerezte, aki Matával szépen passzolta ki a vendégek védelmét.

A MU 7-1-es összesítéssel jutott tovább, és az egymeccses negyeddöntőn a dán Köbenhavn lesz az ellenfele, amely a török bajnok Basaksehirt pöckölte ki.

A 89. percben pörgött be a Sahtar az EL-visszavágón
A Wolfsburg rosszul járt a nagy ukrán rohammal. A török bajnok Dániában kapott hasonló zakót.

Az Inter is egymeccses párharcot vívott a spanyol Getaféval, amely 25 percig uralta a semleges helyszínen, Gelsenkirchenben játszott nyolcaddöntőt.

Aztán feléledt az Inter, és Romelu Lukaku révén előnybe is került, a belga csatár Alessandro Bastoni indítása után távol tartotta magától a védőjét, majd kilőtte a bal sarkot.

Lukakunak ez volt idénybeli 30. gólja, az Interben ennyit legutóbb Samuel Eto’o szerzett a klubban – még a 2010-2011-es szezonban. A belga csatár sorozatban nyolcadik EL-meccsén volt eredményes, ilyen szériája utoljára Alan Shearernek volt 2005-ben a Newcastle színeiben, akkoriban még UEFA Kupának hívták a sorozatot.

A Getafe óriási esélyt kapott a hajrá kezdetén, Diego Godín kezezése miatt ugyanis büntetőt következett, de Jorge Molina még a kaput sem találta el 11 méterről.

1-1 helyett 2-0-ra alakult az állás, mert Christian Eriksen szemfülesen lecsapott egy lecsorgó labdára, és bár nem ez volt élete lövése, így is gól lett a vége.

A 2-0-s győzelme után az Inter készülhet a negyeddöntőre, ahol a skót Rangers vagy a német Leverkusen lesz az ellenfele.