Bajnok a Juve, 18 éves magyar debütált a Serie A-ban

Két fordulóval az olasz bajnokság vége előtt bebiztosította elsőségét a Juventus, amely hazai pályán 2-0-ra verte a Sampdoriát és hétpontos, behozhatatlan előnyre tett szert az Interrel szemben.

A torinóiak az első félidő hosszabbításában szereztek vezetést, Miralem Pjanic a szabadrúgást nem kapura lőtte, hanem legurította Cristiano Ronaldónak, aki 15 méterről, kapásból kilőtte a bal sarkot (1-0).

A 67. percben növelte előnyét a címvédő, egy kontra végén ismét Ronaldo vállalkozott lövésre, de 17 méteres próbálkozását a kapus még védte, a kipattanóra Federico Bernardeschi érkezett (2-0).

A 89. percben Ronaldo még a lécre bombázott egy büntetőt, így az eredmény nem változott.

Győzelmével a Juventus hét ponttal vezet az Inter előtt, és sorozatban a kilencedik bajnoki címét ünnepelheti.

A Lazio 5-1-re legyőzte a Veronát, Ciro Immobile triplázott, így már 34 találattal vezeti a góllövőlistát és hárommal előzi meg Cristiano Ronaldót.

A SPAL 1-1-es játszott a Torinóval, a hazaiaknál csereként pályára lépett a Zalaegerszegről szerződtetett 18 éves Horváth Krisztofer.

Serie A, 36. forduló

Juventus – Sampdoria 2-0 (1-0)
gól: C. Ronaldo (45+6.), Bernardeschi (67.)

Roma – Fiorentina 2-1 (1-0)
gól: Veretout (45., 87., mindkettőt 11-esből), illetve Milenkovic (54.)

Cagliari – Udinese 0-1 (0-1)
gól: Okaka (3.)

SPAL – Torino 1-1 (0-0)
gól: D’Alessandro (80.), illetve Verdi (57.)

Verona – Lazio 1-5 (1-1)
gól: Amrabat (38., 11-esből), illetve Immobile (45., 83., 94., az elsőt és a harmadikat 11-esből), Milinkovic-Savic (56.), Correa (62.)

Bologna – Lecce 3-2 (2-1)
gól: Palacio (2.), Soriano (5.), Barrow (93.), illetve Mancosu (45.), Falco (66.)

Kiemelt fotó: MARCO BERTORELLO / AFP