Drámai csatában maradt bent az élvonalban a Werder Bremen

A hazai gól nélküli döntetlent követően egy idegenbeli 2-2-vel harcolta ki az élvonalban maradást a Werder Bremen labdarúgócsapata.

A német Bundesliga 16. helyén zárt brémaiak azért múlt csütörtökön ráijesztettek a szurkolóikra, amikor nem sikerült hazai pályán előnyt szereznie a Bundesliga II-ben 3. helyen végzett Heidenheim ellen.

A hétfői visszavágó jól kezdődött, a Werder már a 3. percben vezetést szerzett Norman Theuerkauf öngóljával (0-1).

A hazaiak csak a 85. percben tudtak egyenlíteni Tobias Mohr távoli löketét követően a labda a lécről Tim Kleindienst lábára, majd a hálóba pattant (1-1).

Mire feléledtek volna a heidenheimi remények, a 94. percben Ludwig Augustinsson újra a vendégeket juttatta előnyhöz (1-2).

Erre a hosszabbítás 7. percében még jött egy válasz Kleindienst büntetőjével, de az eredmény már nem változott.

A 2-2 azt jelentette, hogy a párharcot a Werder nyerte az idegenben szerzett góloknak köszönhetően, és így a 2020-21-es idényben is az élvonalban szerepelhet.

Bundesliga, osztályozó, visszavágó

Heidenheim (II.) – Werder Bremen 2-2 (0-1)
gól: Kleindienst (85., 97., a másodikat 11-esből), illetve Theuerkauf (3., öngól), Augustinsson (94.)

Kiemelt fotó: Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP