Ráijesztett a ManUnitedre, sima verést kapott a Bournemouth

Óriási a versenyfutás az angol labdarúgó-bajnokságban a dobogóért és a Bajnokok Ligája-indulást jelentő 4. helyért, így a Manchester Unitednek se nagyon szabadna botlania, ha feljebb szeretne lépni.

A tabella 5. helyén álló csapat az utolsó előtti, legutóbbi négy mérkőzését elveszítő, hét forduló óta nyeretlen Bournemoutht fogadta, és bár a vendégek kétszer is ráijesztettek a vendéglátókra, a MU győzelme nem forgott veszélyben.

A kiesés elől menekülő vendégek meglepetésre a 16. percben vezetést szereztek Junior Stanislas éles szögből leadott lövésével (0-1).

Ez felbőszítette a ManUnitedet, a 29. percben Mason Greenwood 14 méterről egyenlített (1-1).

Hat perccel később egy kezezés miatt megítélt büntetőt Marcus Rashford vágott be a bal alsó sarokba (2-1).

A félidő utolsó pillanataiban pedig Anthony Martial 17 méterről csodásan nyeste a labdát a bal felső sarokba (3-1).

A hazaiakhoz a szünetben beállt Eric Bailly, aki négy perccel később hajmeresztő dolgot művelt, utolsó emberként egy magasan visszatett labdába beleütött – némi videobírózás után a játékvezető meg is adta a tizenegyest, Joshua King pedig élt az ajándéklehetőséggel (3-2).

Öt perccel később Greemwood egy újabb felsősarkos góllal megnyugtatta a kedélyeket (4-2).

Az 59. percben pedig Bruno Fernandes 16 és fél méterről szép szabadrúgásgóllal háromra növelte az előnyt (5-2).

Nyert a harmadik helyezett Leicester City, amely 3-0-ra verte a Crystal Palace-t, míg a Brighton idegenben győzte le a Norwich Cityt, így az utolsó helyezett helyzete szinte már reménytelen, ugyanis öt fordulóval a vége előtt hét pont választja el a még bennmaradást jelentő 17. pozíciótól.

Premier League, 33. forduló

Manchester United – Bournemouth 5-2 (3-1)
gól: Greenwood (29., 54.), Rashford (35., 11-esből), Martial (45.), Bruno Fernandes (59.), illetve Stanislas (15.), King (49., 11-esből)

Norwich City – Brighton 0-1 (0-1)
gól: Trossard (25.)

Leicester City – Crystal Palace 3-0 (0-0)
gól: Iheanacho (49.), Vardy (77., 94.)

Wolverhampton Wanderers – Arsenal 0-2 (0-1)
gól: Saka (43.), Lacazette 86.)

Kiemelt fotó: PETER POWELL / POOL / AFP