Megtört a juventusos Ronaldo-átok

Szűk félóra alatt lerendezte az újabb győzelmet a Juventus, amely a Serie A 3. fordulójának szombati mérkőzésén 4-1-re verte a városi rivális Torinót.

Az élen álló hazaiak már a második percben megszerezték a vezetést: Paulo Dybala kapott nagyszerű labdát Juan Cuadradótól és hat méterről nagyon pimaszul átemelte a kapust (1-0).

A 29. percben Cristiano Ronaldo passzát követően Cuadrado is meglőtte a maga gólját (2-0).

Az első félidő hosszabbításában Andrea Belotti tizenegyesből szépített (2-1)

A 61. percben Cristiano Ronaldo növelte az előnyt (3-1).

Ez volt a portugál első szabadrúgásgólja 81 tétmérkőzés és 42 próbálkozás után jelenlegi klubjában, de összességében 2017 decembere óta is.

A 4-1-es végeredményt Koffi Djidji állította be, aki a saját kapujába talált be.

A mérkőzésen egy rekord is megdőlt: Gianluigi Buffon a 648. bajnokiját játszotta, ezzel megelőzte Paolo Maldinit.

Serie A, 30. forduló

Juventus – Torino 4-1 (2-1)
gól: Dybala (3.), Cuadrado (29.), C. Ronaldo (61.), Djidji (87., öngól), illetve Belotti (45. , 11-esből)

Sassuolo – Lecce 4-2 (1-1)
gól: Caputo (5.,) Berardi (65., 11-esből), Boga (77.), Müldür (83.), illetve Lucioni (27.), Mancosu (67. , 11-esből)

Kiemelt fotó: Marco BERTORELLO / AFP