Huszadszor kupagyőztes, duplázott a Bayern

Gyakorlatilag 25 perc alatt dűlőre vitte a dolgot a Bayern München labdarúgócsapata, amely 2-0-s félidő után 4-2-re legyőzte a Bayer Leverkusent a Német Kupa döntőjében.

A 16. percben David Alaba szép szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a bajoroknak, a 24. percben Joshua Kimmich indította Serge Gnabryt, aki nem hibázott (2-0).

Szünet után folytatódott a Bayern fölénye, az 59. percben Robert Lewandowski megszerezte idénybeli 50. gólját (3-0), majd miután Sven Bender szépített, a 89. percben jött az 51. Lewandowski-találat (4-1),

A 4-2-es végeredményt a 95. percben Kai Havertz állította be tizenegyesből.

A Bayern München a bajnoki cím mellett a kupagyőzelmet is megszerezte, utóbbi sorozatban a 20. sikerét aratta.

Német Kupa, döntő

Bayern München – Bayer Leverkusen 4-2 (2-0)
gól: Alaba (16.), Gnabry (24.), Lewandowski (59., 89.), illetve S. Bender (63.), Havertz (95., 11-esből)

Kiemelt fotó: ALEXANDER HASSENSTEIN / Getty Images Europe/Pool / dpa Picture-Alliance via AFP