Csak behúzta idegenben a három pontot a Lazio

Majdnem besegített a városi rivális Juventusnak a Torino labdarúgócsapata, de végül nem sikerült pontot csennie a második helyezett Laziótól a Serie A 29. fordulójának keddi mérkőzésén.

Pedig a hazaiak kezdtek jobban, az 5. percben a Ciro Immobile kezezéséért megítélt büntetőt Andrea Belotti a bal alsó sarokba vágta (1-0).

A 48. percben egy ártalmatlan helyzetnek induló akció végén Immobile egyenlített: már az is furcsa volt, ahogy könnyedén megjátszották négy védő között, de a kameruni Nicolas N’Koulou mellett könnyedén gurított a bal alsó sarokba (1-1).

A vendégek győztes gólját a 72. percben Marco Parolo 165 méteres lövése talán valakin meg is pattant, így becsapta a hazaiak kapusát (1-2).

Győzelmével a Lazio megerősítette második helyét, és továbbra is tapad az élen álló Juventusra, amely a második félidőben mutatott jó játékkal 3-1-re nyert a Genoa vendégeként.

Serie A, 29. forduló

Torino – Lazio 1-2 (1-0)
gól: Belotti (5., 11-esből), illetve Immobile (48.), Parolo (73.)

Genoa – Juventus 1-3 (0-0)
gól: Pinamonti (77.), illetve Dybala (50.), C. Ronaldo (57.), Douglas Costa )73.)

Kiemelt fotó: Isabella BONOTTO / AFP