Csupán ráijesztett a Bayernre a Bayer

Rövid ideig úgy tűnt, képes lesz a meglepetésre a Bayer Leverkusen a Bayern München ellen a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának rangadóján, végül az első helyen álló címvédő sima győzelmet aratott.

Könyöklés volt vagy sem? Hét perc után villant a piros a Bundesligában
Benjamin Hübnert 217 német bajnokin egyszer sem állították ki. Most egymás után kétszer is.

A Leverkusen már a 9. percben vezetést szerzett, Baumgartlinger tökéletesen ugratta ki a bal szélen Alariót, aki éles szögből, jobb külsővel a jobb kapufa mellé lőtte a labdát (1-0).

Fölénybe került a vendégcsapat és a 27. percben az egyedül kilépő Coman okos találatával egyenlített is (1-1).

A 42. percben Goretzka 19 méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot (1-2).

Három perccel később Gnabry kapott tökéletes indítást, Hradecky kapus nem tudta eldönteni, mit tegyen, így a legrosszabbat választotta, messze kint maradt, nem volt nehéz átemelni (1-3).

A második félidőre visszavett a tempóból a Bayern München, de így is sikerült gólt szereznie: a 66. percben Müller jobb oldali beadását követően Lewandowski bólintotta a hálóba a labdát (1-4). A lengyel csatár a 30. bajnoki gólját szerezte, a szezonban pedig ez volt a 44. találata, amivel megdöntötte a 2016-17-es egyéni csúcsát.

A 2-4-es végeredményt egy formás akció végén Wirtz állította be,  aki 17 évesen, 1 hónaposan és 3 naposan a Bundesliga legfiatalabb gólszerzője lett. Az eddigi csúcsot Nuri Sahin tartotta, aki 17 évesen, 2 hónaposan és 21 naposan szerezte első gólját a 2005-06-os szezonban.

A magyar válogatott kapus Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán az újonc és sereghajtó Paderbornnal, amely a 92. percben mentett pontot úgy, hogy a 43. perctől emberelőnyben futballozott. A lipcsei együttesben Willi Orbán a 88. percben, csereként lépett pályára.

Frankfurtban meglepetésre a Mainz felülkerekedett a házigazdákon, a 2-0-s vendégsikerrel zárult összecsapáson a magyar válogatott csatárát, Szalai Ádámot a 93. percben cserélte be Achim Beierlorzer mainzi vezetőedző.

A házigazda frankfurti csapatban pályára lépett a 36 éves japán Haszebe Makoto, aki ezzel rekordot döntött: ázsiai játékosként már 309 Bundesliga-mérkőzésen szerepelt. A korábbi csúcsot a dél-koreai Csa Bum Kun tartotta, ő 1978 és 1989 között három klub színeiben 308 német bajnoki meccsen kapott lehetőséget.

A 16. helyen álló Fortuna Düsseldorf nem bírt a vendég Hoffenheimmel, amely a 9. percben már gól- és emberhátrányban is volt, a meccs végül mégis 2-2-es döntetlennel zárult.

A második helyen álló Dortmund 1-0-ra legyőzte a vendég Herthát, a győztes gólt Emre Can szerezte az 58. percben.

Bundesliga, 30. forduló

Fortuna Düsseldorf – Hoffenheim 2-2 (1-1)
gól: Hennings (5., 76., a másodikat 11-esből), Zuber (61.), illetve Dabour (15.)

Eintracht Frankfurt – Mainz 0-2 (0-1)
gól: Niakhate (43.), Malong (77.)

Bayer Leverkusen – Bayern München 2-4 (1-3)
gól: Alario (9.), Wirtz (89.), illetve Coman (27.), Goretzka (42.), Gnabry (45.), Lewandowski (66.)

RB Leipzig – Paderborn 1-1 (1-0)
gól: Schick (27.), illetve Strohdiek (92.)

Borussia Dortmund – Hertha BSC 1-0 (0-0)
gól: Can (58.)

Kiemelt fotó: Matthias Hangst / POOL / AFP