Gulácsi kiütéssel ünnepelte 125. Bundesliga-meccsét

Kiütéses győzelmet aratott az RB Leipzig csapata a Mainz otthonában, ráadásul Gulácsiu Péter mellett pályára lépett a vendégek másik magyar válogatott játékosa, Willi Orbán is. A hazaiaknál Szalai Ádám nem került be a keretbe.

A lipcseiek egy hete nem bírtak a Freiburggal, ezúttal azonban semmit sem bíztak a véletlenre. Amíg a első félidőben a Mainz nem is próbálkozott kapura lövéssel, addig a vendégek 12-szer veszélyeztettek, és szereztek is három gólt.

A 11. percben Timo Werner közelről, laposan lőtt a jobb alsó sarokba (0-1).

A 23. percben Marcel Sabitzer jobb oldali beadását Yussuf Poulsen bólintotta a hálóba (0-2).

A 36. percben aztán Sabitzer is villant, Poulsen adta neki vissza a gólpasszt (0-3).

A szünet után ugyanott folytatta a Leipzig, a 48. percben Werner már a második találatát szerezte (0-4).

Aztán, hogy a magyarok is örüljenek, a 60. percben (októberi sérülése után először) pályára lépett Willi Orbán is.

Egy lesgól és néhány kimaradt ziccer után Werner a 75. percben már a harmadik gólját lőtte, ezúttal a 16-osról (0-5).