Egy csellel három védőt küldött el a kis Hazard, már második a Dortmund

A német Bundesliga 25. fordulójában, a szombat esti programban a negyedik Borussia Mönchengladbach a harmadik Borussia Dortmundot látta vendégül. A meccs előtti hetekben mindkét gárda jól szerepelt: a Mönchengladbach öt kör óta volt veretlen, míg a Dortmund három bajnokiját nyerte meg sorozatban.

Sallai betalált a Bundesligában, Gulácsi hibátlanul védett
Jó formában vannak a válogatott játékosai.

A találkozó elején a madridi szupersztár, Eden Hazard kisöccse, Thorgan Hazard szerzett vezetést a vendégeknek: a 26 éves belga épp az ellenféltől érkezett a dortmundiakhoz tavaly nyáron. Hazard a gólja előtt parádés cselt villantott, egyetlen mozdulattal három védőt küldött el. A gólpasszt a csodagyerek Erling Braut Haaland adta.

A hazaiak a második félidőben Lars Stindl révén egyenlítettek, a három pont sorsát pedig Asraf Hakimi döntötte el (1-2). Sikerével a Dortmund megelőzte a csak ikszelő RB Leipziget, és már a második a tabellán.