Csak egy kiállítás kellett a PSG-feltámadáshoz

Nem tudott meglepetés okozni az Olympique Lyon a Francia Kupa-elődöntőjében, ahol ugyan korán vezetést szerzett, és a 60. percig döntetlenre állt a PSG-vel de egy kiállítás megpecsételte a sorsát.

Pedig a hazaiak már a 11. percben vezetést szereztek Martin Terrier révén (1-0).

De a 14. percben Kylian Mbappé egy szögletet követően közelről egyenlített (1-1).

A 61. percben egy bal oldali beadást követően Fernando Marcal kézzel sodorta el a labdát, a brazil védő megkapta második sárgáját, Neymar pedig nem hibázta el a büntetőt (1-2).

A 70. percben Mbappé nagy rohanás és szép csel után kettőre növelte a párizsiak előnyét (1-3).

A 81. percben Pablo Sarabia is betalált (1-4).

Az 1-5-ös végeredményt végül a 92. percben a mesterhármasig jutó Mbappé állította be.

Francia Kupa, elődöntő

Lyon–PSG 1-5 (1-1)
gól: Terrier (11.), illetve Mbappé (14., 70., 92.), Neymar (64, 11-esből), Sarabia (81.)

A Saint-Etienne – Rennes elődöntőt csütörtökön játsszák.

Kiemelt fotó: Philippe DESMAZES / AFP