Saját kapujától adott gólpasszt, ez lett az Ajax végzete

Amíg az előző szezonban szinte minden összejött, a 2019-2020-as idényre nem lesz túl büszke az Ajax csapata.

A hollandok a tavalyi BL-elődöntő után idén már a csoportkörben elbuktak a Bajnokok Ligájában, majd az Európa Ligába visszapottyanva az első párharcban alul maradtak a Getafe ellen.

Ezek után legalább a hazai bajnokságot illene megnyerniük, de a hétvégén rangadót buktak el: hazai pályán 2-0-ra kikaptak az AZ Alkmaartól, így a vendégek pontszámban utolérték a címvédőt.

A vendégek egy nagy védelmi hibát követően már a 4. percben vezetést szereztek Myron Boadu révén (0-1).

A 74. percben Oussama Idrissi állította be a 0-2-es végeredményt, a marokkói válogatott szélsőt a csapatkapitány Teun Koopmeiners a saját 16-osától indította, a 24 éves játékos pedig okosan átemelte a hazaiak kapusát (0-2).

Az Alkmaar december 15-én hazai pályán is nyert 1-0-ra, a klub történetében először fordult elő, hogy a riválist egy idényen belül kétszer is le tudta győzni.