Idén másodszor rúgott idegenben hét gólt az Atalanta

Ezúttal a Lecce volt az áldozat.

A negyedik helyen álló Atalanta 7-2-es győzelmet aratott a 16. Lecce vendégeként az olasz bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében is érdekelt együttes gyorsan kétgólos előnyre tett szert, azonban a félidőben már 2-2 volt az állás. A második játékrészben aztán a vendégek további öt találattal terhelték a hazai kaput, Duvan Zapata pedig nem klasszikus mesterhármast jegyzett.

Az Atalanta idén már másodszor rúgott hét gólt idegenben a Serie A-ben, január 25-én a Torino kapott ki 7-0-ra hazai környezetben. Gian Piero Gasperini csapata immár 70 szerzett találatnál jár az olasz élvonalban.

Serie A, 26. forduló

Lecce-Atalanta 2-7 (2-2)
gól: Saponara (29.), Donati (40.), illetve Donati (17., öngól), D. Zapata (22., 54., 62.), Ilicic (47.), Muriel (87.), Malonivsky (91.)

Kiemelt kép: Miguel MEDINA / AFP