A West Ham az év egyik legizgalmasabb meccsét hozta össze a Liverpool otthonában

Ez is kevés volt a pontszerzéshez, megállíthatatlan a Klopp-együttes.

Amikor Georginio Wijnaldum fejesével a Premier League-et uraló Liverpool már a kilencedik percben megszerezte a vezetést, szinte biztosra vehettük, óriási csapás vár a West Hamre. A londoniak hetek óta pocsék formában futballoznak, január elseje óta mindössze két döntetlenre futotta az erejükből.

Aztán jött az újabb fejes, csakhogy ezt a vendégek hozták össze, nevezetesen Issa Diop (1–1). A mérkőzésnek 25-1-0-s győzelmi mutatóval nekifutó Liverpoolt az 54. percben érte újabb sokk: Pablo Fornals nagyszerű lövésével előnybe került a West Ham. Mindent elmond az erőviszonyokról, hogy a fogadóirodák tizenhétszeres pénzt kínáltak a vendégek sikerére. Aki rájuk fogadott, vesztett…

A Liverpool ugyanis turbó fokozatba kapcsolt, Mohamed Szalah és Sadio Mané is bevette Lukasz Fabianski kapuját (az előbbi méretes potyagól volt). Noha a „kalapácsosok” kétszer is egyenlíthettek volna a hajrában, a 3–2-es hazai diadal annyit jelent, hogy zsinórban a tizennyolcadik bajnoki győzelmét aratta a ’Pool, ami rekordbeállítás…