Két védő sem tudta felborítani, nagy gólt lőtt a Lazio-játékos

Folytatódik a rómaiak menetelése a Serie A-ban.

Négy mérkőzést, így a harmadik helyezett Internazionale találkozóját is elhalasztották az Észak-Olaszországban is terjedő koronavírus miatt, de a második helyezett Lazio bajnokiját le tudták játszani a felek – a kiesőhelyen álló Genoa fogadta a rómaiakat.

A második percben Adam Marusic két hazai védővel a nyakában tört be a tizenhatoson belülre akkora lendülettel, hogy a két bekk padlót fogott – a középpályás viszont nem, és a léc alá lőtt (0-1).

0-1

A góllövőlistát 27 találattal toronymagasan vezető Ciro Immobile is gyors góllal jelentkezett a második félidő elején. Hamar, az 57. percben szépített a Genoa Francesco Cassata révén. A 71. percben Danilo Cataldi növelte ismét kettőre a különbséget, amire Domenico Criscito büntetőből felelt még, de egyenlíteni már nem maradt ideje a hazaiaknak.

Sikerével a Lazio megerősítette második helyét, s tovább üldözi a Juventust – 60 pontja van a listavezetőnek, 59 a Laziónak, a meccshátrányba került Inter pedig 54-gyel követi őket.

18 óra: AS Roma–Lecce

Az Atalanta–Sassuolo, Torino–Parma, Verona–Cagliari és Internazionale–Sampdoria mérkőzéseket elhalasztották.

Kiemelt kép: Silvia Lore/NurPhoto/AFP