Vadócz debütált az uruguayi bajnokságban, 90. perces góllal nyert a csapata

Vadócz Krisztián bemutatkozott az uruguayi bajnokságban: a magyar játékos a 63. percben, csereként állt be a Penarolba, amely 2-1-re legyőzte a CA Cerrót a nyitófordulóban.

Vadócz beállásakor 1-1 volt az állás, a hazai pályán játszó Penarol egy fejessel szerzett vezetést a 11. percben, de Leandro Paiva szabadrúgásból kiegyenlített. A házigazda a 72. percben emberhátrányba került, a kapus, Thiago Cardozo jött ki a tizenhatoson kívülre, azonban belebonyolódott a cselekbe, elcsúszott, majd inkább megfogta a labdát, hogy ne legyen még nagyobb baj – egyből kiállították.

Emberhátrányban is meg tudta nyerni a meccset Diego Forlán csapata, Jesús Trindade a 90. percben talált be.

Forlán szerint Vadócz beállása volt a győzelem kulcsa. „Támadásban nem voltunk hatékonyak, de Vadócz beállásával megteremtődött az egyensúly a középpályán, így Trindade es Matías jobban tudott foglalkozni a támadásokkal. Ez volt a győzelem kulcsa” – idézi a csakfoci.hu a vezetőedző nyilatkozatát.