A Lazio nyerte a rangadót, az Inter már csak harmadik a Serie A-ban

Nagy helycsere volt vasárnap az olasz bajnokság élén.

A Lazio fogadta az Internazionalét az olasz Serie A 24. fordulójának rangadóján – a harmadik a játéknap előtt még listavezetőt fogadta.

Úgy tűnt, nem hoz gólt az első félidő, de a 44. percben Ashley Young egy kipattanót lőtt a hálóba, ezzel a milánóiak szereztek vezetést. Öt perc sem telt el a második félidőből, amikor tizenegyeshez jutott a Lazio: Ciro Immobile berúgta, 1-1. Ennyivel azonban nem elégedett meg a házigazda, amely a 69. percben a vezetést is átvette: Szergej Milinkovics-Szavics egy kapu előtti kavarodás végén még igazított egyet a labdán a tizenegyespontnál, majd a lábak között-mellett a hosszú sarokba passzolt (2-1).

A folytatásban nem változott az eredmény, így a Lazio nyerte a derbit, és meg is előzte a dobogón az Intert – a sorrend: Juventus (57 pont), Lazio (56), Internazionale (54).