Tervezőasztalon rajzolták meg az Inter gólját

Csak nyomozta a labdát a Fiorentina védelme. 2-1-gyel a milánói klub jutott tovább a kupában.

Az Olasz Kupában már bejutott az elődöntőbe a Napoli, az AC Milan és a Juventus, a negyedik helyért pedig az Internazionale és a Fiorentina csapott össze szerda este.

A találkozó első félidejében egy remek góllal szereztek vezetést a hazaiak: bár szerencsével került hozzájuk a labda, az utolsó néhány passzt szinte tervezőasztalon rajzolták meg a milánóiak. Antonio Candreva volt a befejezőember (1-0).

A második félidőben ugyan Martín Cáceres egyenlített, ám Nicolo Barella 67. percben szerzett góljával az Inter jutott tovább (2-1). A milánói klubban a 66. percben csereként mutatkozott be a friss igazolás, Christian Eriksen.

Kiemelt kép: Miguel MEDINA / AFP